Skip to content

ONBOARDING-MENTOR MESTERKURZUS.

Gondolj csak bele, milyen lenne, ha az unalmas tréningek helyett izgalmas, interaktív és hatékony tudásátadási módszerekkel dolgozhatnának az erre felkért SME-k?

Ezen a mindössze 2.5 napos unaloműző tréningen kreatív gyakorlati eszközöket és technikákat sajátíthatnak el a legtapasztaltabb kollégák az újak betanításához.

A vállalatok sikerének egyik alappillére az új alkalmazottak hatékony betanítása és megtartása. Ebben a folyamatban kulcsszerepet játszanak a legtapasztaltabb munkatársak, az SME-k, akik az onboarding folyamat részeként átadják tudásukat az újonnan érkezőknek.

Bár ezek a munkatársak eredményesek a saját területükön, viszont sokuknak nincs meg a hatékony tudásátadáshoz szükséges tréneri tapasztalatuk és módszertani ismeretük. Az új kollégák bevezetése nem csupán plusz munka, hanem felelősség is, hiszen az első napokban a kezdeti benyomások nagyban meghatározzák, hogy az új kolléga marad-e a vállalatnál, vagy továbblép. Az új kolléga motivációja gyorsan elveszhet, ha azt tapasztalja, hogy milyen hatalmas tudásanyagot kellene pár hét alatt profi szinten elsajátítania. Ezért nem mindegy, hogy a sokszor többhetes tudásátadás milyen minőségben és hangulatban zajlik.

Gondolj csak bele, milyen lenne, ha az unalmas tréningek helyett izgalmas, interaktív és hatékony tudásátadási módszerekkel dolgozhatnának az erre felkért SME-k!

Ezen a mesterkurzuson azonnal használható eszközöket és technikákat mutatunk meg, amelyek segítségével az új kollégáknak úgy tudják átadni a tudást, hogy azok minél előbb önállóan, hatékonyan és lelkesen tudjanak dolgozni. Egy profin felkészült SME által tartott képzés képes meggyőzően közvetíteni a szervezet értékeit és folyamatait, hozzájárulva az új belépők hosszú távú elköteleződéséhez és megtartásához.

 

KORÁBBI RÉSZTVEVŐK VISSZAJELZÉSEI.

    • A különböző interaktív feladatok alatt sok új tippet kaptam, valamint a már meglévő ismeret jobban tudatosult.
    • Új eszközöket kaptam a munkámhoz.
    • Hasznosnak találtam az adott eszközöket, melyekkel befolyásolható a tréning hangulata, lefolyása, dinamikája.
    • Úgy éreztem, hogy a „játékos” elmélet átment „játékos” gyakorlásba és a végén egy összefoglalásba. Ez önmagában jó példa a tréning helyes vezetésére.
    • A megismert módszereket és tippeket a nehéz helyzetek kezelésére.
    • Visszajelzés 1 év elteltével: remekül mennek a tréningek, szuper visszajelzéseket kapunk minden csoport után.

MIT NYÚJT A KÉPZÉS A RÉSZTVEVŐKNEK?

    • Megértik a felnőttkori tanulás alapjait, ami segít abban, hogy olyan eszközöket és módszereket alkalmazzanak a tréningen, amelyek jobban illeszkednek az új belépők tanulási sajátosságaihoz.
    • Tudatosítják az onboarding folyamatban betöltött szerepük fontosságát.
    • Képesek lesznek úgy felépíteni a tréningeket, hogy azok során nem csupán tudást adnak át, hanem mélyebb megértést is kialakítanak az új kollégákban.
    • Mélyrehatóan megismernek és kipróbálnak olyan módszereket és eszközöket, amelyekkel érdekesebbé tehetik a tréningeket, illetve fenntarthatják a figyelmet és az aktivitást.
    • Magabiztosabbak lesznek saját tréneri szerepükben.
    • Gyakorlati tippeket kapnak a tréningeken előforduló nehéz helyzetek kezelésére.

MIT NYÚJT A KÉPZÉS A VÁLLALAT SZÁMÁRA?

  • Növeli az új belépők megtartását, csökkentik a fluktuációt, ami hosszú távon költségmegtakarítást eredményez.
  • Fokozza a termelékenységet: Az új kollégák gyorsabban válnak önálló és hatékony munkavállalókká.
  • Erősíti a vállalati kultúrát: Az SME-k által közvetített értékek és folyamatok hozzájárulnak a vállalati kultúra megszilárdításához és terjesztéséhez.
    • Csökkenti a betanítás költségeit: A jól felkészített SME-k által tartott tréningek hatékonyabbak, így kevesebb idő és erőforrás szükséges a betanításra.
    • Növeli az elégedettséget és a motivációt: Az újonnan érkező kollégák elégedettebbek és motiváltabbak lesznek, ha úgy érzik, megfelelő támogatást kapnak a kezdeti időszakban.

KIKNEK AJÁNLJUK A PROGRAMOT?

Egy adott szervezeten belül:

    • Minden olyan munkatársnak, aki az onboarding folyamatában tudást ad át vagy betanít.
    • Mindenkinek, aki ezekben a szerepkörökben szeretne dolgozni vagy továbbfejlődni.

MIT TARTALMAZ A KÉPZÉS?

RÉSZTVEVŐI LÉTSZÁM: Minimum 8 fő, maximum 14 fő

    • 2,5 napos személyes tréninget, valamint 4 héttel a képzést követően egy 2 órás online konzultációt
    • Elméleti, módszertani ismereteket, amelyeket saját tapasztalatainkból vett példákkal, helyzetekkel illusztrálunk
    • Gyakorlási lehetőséget
    • Kézikönyvet, amely tartalmazza a képzés elméleti anyagát

Az egyetlen pótolhatatlan tőke, amellyel egy szervezet rendelkezik, az az emberei tudása és képessége. Ennek a tőkének a termelékenysége attól függ, hogy az emberek milyen hatékonyan osztják meg kompetenciájukat azokkal, akik hasznosítani tudják azt.

Andrew Carnegie

miért mi?

Trénerek

Tornallyay Éva idegenforgalmi közgazdász, coaching szemléletű üzlet- és vezetőfejlesztő, üzleti mentor, Transzformatív Team Coach, a Kalangu Coaching alapítója.

Terjéki Judit tréner, Watson team coach és szervezetfejlesztési tanácsadó, Thomas DISC, TEIQue és HPTI szakértő, Ultrarövid Terápiás® konzulens.

Olyan csapat vagyunk, akik tudásban, tapasztalatban jól kiegészítjük egymást. Mindkettőnknek több évtizedes multinacionális, illetve kisvállalati vezetői gyakorlata, valamint tréneri, workshop facilitátori, továbbá egyének és csapatok  fejlesztésében szerzett tapasztalata van, hazai és nemzetközi szervezetekben.

kérdésed van?

 Írj nekünk és hamarosan felvesszük Veled a kapcsolatot.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Megszakítás